Programista 2.0

Czy wiesz, że zbliża się 4. rewolucja przemysłowa? Wydaje Ci się, że rozmowy o przejęciu pracę przez roboty dotyczą tylko innych zawodów i programista nadal będzie bardzo potrzebny? Częściowa to jest prawda, ale z drugiej strony – przez najbliższe 5-10 lat szykują się naprawdę duże zmiany. Dlatego jeśli chcesz się do nich przygotować polecam sprawdzić, kim będzie programista 2.0.

Okazuje się, że poznanie uczenia maszynowego może być ciekawą przygodą (aha, i robienie doktoratu jest opcjonalne).

Pokażę na przykładach, jak stosunkowo małym wysiłkiem można robić interesujące i wartościowe rzeczy. Celem prezentacji jest zainspirowanie i złamanie bariery co do złożoności tematu uczenia maszynowego. Jeśli potrafisz programować, to tutaj również dasz sobie radę!

powrót
Vladimir Alekseichenko Vladimir Alekseichenko

Vladimir lubi podróże (odwiedził około 30 krajów)... również w świecie IT. Zaczął programować ponad 10 lat temu i pracował w różnych dziedzinach informatyki (z różnymi technologiami). Od 2013 zajmuje się tematami związanymi z danymi (włączając machine learning). Był zaangażowany w budowę infrastruktury dla wyszukiwarek (TB danych). Przygotował ETL (Hadoop/Kafka/Storm), robił prognozy sprzedaży i wiele innych. Jest założycielem i trenerem na DataWorkshop.eu gdzie wyjaśnia, jak korzystać z uczenia maszynowego w życiu bez zawiłych wzorów. Prowadzi podcast o sztucznej inteligencji - BiznesMysli.pl Uczestniczy w konkursach Kaggle'a. Uwielbia pomagać innym i analizować dane.