DROP DATABASE – przypowieść galaktyczna

Programisto! Jeśli kiedyś przez chwilę przyszło Ci do głowy, że bazy danych mogą być użyteczne – to zapraszam na wykład, w ramach którego taki pomysł zostanie Ci wybity z głowy.

Typowa baza danych zabija wydajność twoojego systemu (tak 100 razy), niszczy przejrzystość i czystość kodu, a do tego to po prostu wielka strata informacji. Jeśli zależy Ci danych twoich klientów - to nie rób tego błędu i nie trzymaj ich w Tabelach, JSONa-nach czy innych cudach.

Na wykładzie będziesz mógł zobaczyć kod systemu zrobionego "normalnie" i porównać w czym jest lepszy od kodu pisanego z użyciem JPA, Hibernate i innych dziwactw. Dowiesz się dlaczego dane można bezpiecznie trzymać w RAM !!! :-)

To wszystko od człowieka, który 15 lat pisał systemy z uzyciem baz danych SQL (i nie tylko), a nawet kiedyś promował Hibernate i JPA (a jeszcze wcześniej JDO, CMP). ( Jak człowiek jest młody to głupi).

Dla niecierpliwych i chcących zadać trudne pytania: kod, porównanie z hibernate, benchmarki są tutaj: https://github.com/airomem/galakpizza

powrót
Jarek Ratajski Jarek Ratajski

I am anarchitect.