Transition Technologies PSC jest firmą należącą do Grupy Kapitałowej Transition Technologies – polskiego holdingu informatycznego. TT nieprzerwanie od 1991 roku tworzy autorskie systemy informatyczne oraz nowoczesne rozwiązania techniczne dla krajowych i międzynarodowych Klientów. Transition Technologies PSC specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT dla przemysłu. Szczególnie Connected Product Lifecycle Management i zastosowaniu w przemyśle najnowszych technologii Internetu Przedmiotów (IoT) i Rozszerzonej Rzeczywistości (AR), dzięki którym nasi Klienci mogą realizować koncepcję Przemysłu 4.0. Nasza firma to ponad 200 entuzjastów programowania, innowacji technologicznych oraz metodyk programowania, którzy w swojej pracy zawsze kierują się wzajemną pomocą, dobrą atmosferą oraz kreatywnym podejściem. W procesie wytwarzania oprogramowania zawsze korzystamy z najnowszych narzędzi, dlatego od wielu lat jesteśmy partnerem Atlassian. W oparciu o produkty tej firmy wdrażamy rozwiązania oraz rozwijamy produkty dla naszych Partnerów.

TTPSC - firma przyjazna Pracownikom

Branża IT jest szczególnie wymagająca wobec pracodawców. Niedobór specjalistów w dziedzinie tworzenia oprogramowania w coraz większym stopniu odczuwalny jest na całym świecie. Dlatego też kluczem do sukcesu na rynku staje się zadbanie o to, aby pracownicy byli zadowoleni z tego, w jakim miejscu pracują i jaką pracę wykonują. Transition Technologies PSC nieustannie kładzie nacisk na zadowolenie swoich pracowników. Biorąc pod uwagę wszystkie ich uwagi i pomysły, staramy się stworzyć najbardziej przyjazne i relaksujące miejsca pracy w Polsce, wyzwalające w zespołach nowe pokłady energii i kreatywności, tak niezbędnej przy tworzeniu innowacyjnych produktów i usług.
Każda firma, która chce tworzyć innowacje, musi zacząć od stworzenia odpowiedniego środowiska do jej powstania. My od początku naszej działalności rozwijamy innowacyjną kulturę wśród naszych pracowników. Zachęcamy ich, by myśleli nieszablonowo i rozwiązywali problemy w sposób kreatywny. Od początku wspieramy ich w ich inicjatywach i pozwalamy realizować własne inicjatywy. Organizujemy szereg akcji, które pozwalają nam oderwać się od codziennych zadań i spróbować podejść do zupełnie nowych zagadnień, które chodzą nam po głowie, a które nie są możliwe do zrealizowania na co dzień. Przez cały czas zbieramy pomysły na usprawnienia zarówno naszej codziennej pracy, jak i naszych produktów oraz oferowanych klientom usług. Wiele z tych pomysłów jest następnie realizowanych w corocznych maratonach programowania, gdy odrywamy się od codziennych obowiązków i możemy przez 24 godziny "poszaleć" i "pobawić się" technologiami i rozwiązaniami, z którymi na co dzień nie mamy czasu lepiej się zapoznać. Czasem skutkuje to czymś zupełnie niespodziewanym, jak zbudowanie nowego automatu do gier, czy systemu do zamawiania pizzy do biura. Czasem zaś pozwala nam na stworzenie czegoś, co pomaga zrewolucjonizować sposób pracy naszym klientom. Zdrowa rywalizacja pomiędzy takimi zespołami sprawia, że powstałe w ten sposób prototypy mogą być później rozwijane, a część z nich staje się pełnoprawnymi produktami, oferowanymi przez TT-PSC na rynku.
Dbamy jednocześnie o atmosferę, która jest kluczowym elementem mającym wpływ na kreatywność i efektywność pracy w tak dynamicznej branży, jaką jest tworzenie oprogramowania. Nie tworzymy sztucznych barier, a wręcz przeciwnie - usuwamy je. Nie jesteśmy typową korporacją. Stawiamy na człowieka. I każdy z tych ludzi odpłaca nam energią i mnóstwem pomysłów, które pomagamy im następnie przekuć w realne rozwiązania. Tak działa innowacja - każda pomysłowa inicjatywa jest ciekawa i dobra.
Wiedza jest kluczem otwierającym wiele drzwi. Widzimy i doceniamy wartość wiedzy, która odpowiednio poparta doświadczeniem przekłada się bezpośrednio na umiejętności. Dbamy więc o to, aby wiedza naszych pracowników była stale rozwijana. Już po przyjściu do firmy każdy z nas uczestniczy w Akademii, która dostarcza niezbędnej wiedzy technologicznej i produktowej, aby móc skutecznie zacząć pracę przy projektach nawet dla najbardziej wymagających klientów. Na tym jednak nie kończymy. Niemal przez cały czas trwają u nas szkolenia wewnętrzne, które przygotowują i prowadzą nasi najlepsi specjaliści, a które obejmują zarówno najbardziej popularne technologie, jak i nowinki, z którymi zapoznanie się poza pracą wymagałoby znacznego wysiłku ze strony każdego z pracowników. Jednocześnie zatrudniamy najlepszych ekspertów rynkowych, aby przekazywali nam wiedzę odnośnie najlepszych praktyk i zdradzali sekrety efektywnej pracy. Dbamy o jak najwyższą jakość tych szkoleń, ponieważ zależy nam na tym, aby nasze zespoły posiadały niezbędne narzędzia, które umożliwią im skuteczną i efektywną pracę. Aby dodatkowo zachęcić naszych pracowników do rozwoju, dofinansowujemy także zewnętrzne certyfikacje. Stawiamy też na szerzenie wiedzy między współpracownikami zgodnie z zasadą, iż "wiedza jest po to, aby się nią dzielić." Tworzymy bazy wiedzy i zachęcamy osoby, które posiadają wiedzę z mniej znanego lub popularnego tematu do podzielenia się nią z innymi, dzięki czemu stanie się ona bardziej powszechna, a ktoś może odkryje w sobie nowe zainteresowania. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników, ponieważ jest to inwestycja, która zawsze się zwraca.
Zachęcamy naszych pracowników do rozwoju nie tylko w dziedzinach technologicznych. Organizujemy wewnętrzne jak i zewnętrzne szkolenia szlifujące tzw. umiejętności miękkie, czyli te związane m.in. z komunikacją interpersonalną, zarządzaniem konfliktami, efektywną współpracą między zespołami, czy odpowiednią prezentacją. Stwarzamy im przyjazne warunki do podjęcia wyzwań w postaci wystąpień publicznych, prowadzenia szkoleń (tak dla kolegów i koleżanek z biura, jak i poza nim) i bezpośredniego kontaktu z klientami spośród największych światowych korporacji z całego świata.
Nie zapominamy też o relaksie, jakże ważnym przy wytężonej pracy umysłowej nastawionej na kreatywność. Każde nasze biuro ma swoistą "strefę relaksu", gdzie zapominamy o trapiących nas problemach technicznych i na chwilę odcinamy się od tworzenia kolejnych linii kodu. Duży telewizor i konsola z interaktywną kamerą, grą wyścigową czy symulatorem sportowym, stoły do "piłkarzyków", fotele do masażu, rzutki - to wszystko znaleźć można w biurach TT-PSC. Co ciekawe, w odróżnieniu od wielu takich miejsc w świecie IT, nasze nigdy nie świecą pustkami. Zawsze znajdzie się ktoś chętny do rozegrania "partyjki" na konsoli lub przy piłkarzykach, co zawsze zapewnia sporą dawkę śmiechu, a przy okazji pozwala wstać i nieco się rozruszać. Organizujemy zawody w tych dziedzinach: zarówno wewnątrz każdego z biur, jak i pomiędzy nimi. Dzięki temu zespoły i ich członkowie mają kolejną okazję do lepszego zapoznania się i integracji przez zdrową, przyjazną rywalizację - tym razem na sportowo. W takich miejscach nie może oczywiście zabraknąć specjalistycznej literatury technicznej - dla niektórych wszak relaks to także zerknięcie do fachowej książki i zapoznanie się z jakąś nowinką technologiczną.
Aby móc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w naszej organizacji musimy wykorzystywać najlepsze dostępne narzędzia. To właśnie z tego powodu współpracujemy z największymi światowymi producentami rozwiązań wspomagających pracę programistów i inwestujemy w szkolenia i rozwój naszych pracowników, zapoznając ich z aspektami najnowocześniejszych rozwiązań i technologii. Co odróżnia nas od wielu innych firm, my nie zamykamy tego w sobie. Propagujemy dzielenie się tym, co mamy najlepszego, czyli wiedzą i doświadczeniem. Z tego powodu nie tylko pomagamy naszym klientom wdrażać także sprawdzone u nas narzędzia w ich przedsiębiorstwach, ale również (a wręcz w pierwszej kolejności) dbamy o to, aby kolejne pokolenia polskiej młodzieży były jak najlepiej przygotowane do zrobienia kolejnego kroku w rozwoju polskiej branży IT. Dzielimy się z innymi tym, co mamy najlepszego, czyli wiedzą. Pomagamy zarówno studentom kierunków informatycznych, którzy dzięki nam i prowadzonym przez nas zajęciom na uczelniach oraz praktykom mają okazję zapoznać się z rzeczami, z którymi nie zetkną się w programie studiów, jak również młodzieży licealnej, której umożliwiamy postawienie pierwszych kroków w świat programowania, a także małym dzieciom, które zaskakująco chętnie i efektywnie uczestniczą w prowadzonych przez nas weekendowych zajęciach z programowania. Zależy nam na tym, ponieważ wierzymy, że dobre uczynki do nas wrócą. I wracają - co widać w naszym szybkim wzroście i świetnej grupie ludzi, która tworzy naszą organizację.
Tak, jak cała Grupa Kapitałowa Transition Technologies, także i my uważamy, iż mamy odpowiedzialność wobec społeczności, które pozwalają nam osiągać sukces. Wspomniane przekazywanie wiedzy jest jednym ze sposobów, w jaki dzielimy się naszymi umiejętnościami. Drugim jest realizacja koncepcji tzw. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. CSR - Corporate Social Responsibility) w postaci bezpośredniej pomocy innym, którą realizujemy na przykład organizując coroczne zbiórki świąteczne na rzecz dzieciaków z domu dziecka w Białymstoku. Trzecim zaś jest przelewanie naszych umiejętności bezpośrednio w produkty, które służą społeczeństwu. Rezultatem takich właśnie działań GK TT są aplikacje Seeing Assistant (wspomagająca niewidomych), czy Pomoc w Górach (powstała dzięki współpracy z beskidzką grupą GOPR). Dzięki nim, choć pośrednio, możemy poczuć, że pomagamy innym, a wracające do nas historie o ludziach, którym uratowaliśmy życie lub zdrowie, albo chociaż pomogliśmy w realizacji codziennych obowiązków jak wyjście do sklepu sprawiają, że cały wysiłek okazuje się czystą przyjemnością.
Nasza kadra menedżerska różni się od tych spotykanych gdzie indziej. Nie ma u nas typowych "szefów z krwi i kości", wykształconych od podstaw w wielkich szkołach biznesowych, którzy potrafią tylko zarządzać. Każdy menedżer zaczynał u nas dokładnie w ten sam sposób - jako pracownik techniczny: programista, tester, dzięki czemu doskonale zna wyzwania i problemy, na jakie mogą natrafić członkowie naszych zespołów. Pozwala to stawiać wyłącznie realne, choć zawsze ambitne cele i wyzwania przed pracownikami oraz pomagać im, gdy tylko napotkają problemy: czy to natury technicznej, czy jakiejkolwiek innej. Stawiamy na ludzi i pokazujemy, że menedżerowie sami też są ludźmi. Co roku wprowadzamy do tego grona kolejne osoby, tak zwanych Group Leaders, którzy poznają tajniki komunikacji interpersonalnej i efektywnego zarządzania zespołami. Pomagają oni szczególnie młodszym pracownikom na początkowych etapach ich kariery, aby nigdy nie czuli się zagubieni i pozbawieni pomocy. Wraz z Group Leaders, kadra menedżerska stanowi o naszej sile w budowaniu przyjaznej atmosfery, gdzie nawet młodzi ludzie bezpośrednio po studiach nie będą się czuli zagubieni i zawsze będzie ktoś, kto wyciągnie do nich pomocną dłoń.
Nie jesteśmy typowymi programistami. Kierujemy się na równi dobrem naszych kolegów z pracy, jak i naszych klientów. Pomagamy naszym pracownikom wszechstronnie się rozwijać, nie zapominając o żadnym aspekcie, czy to technicznym, czy interpersonalnym. Budujemy zdrową i przyjazną atmosferę pracy, stawiając na wzajemną pomoc i kreatywną, zrelaksowaną atmosferę. Naszą wiedzą i umiejętnościami dzielimy się szeroko, także poza naszą organizacją. To wszystko wyróżnia nas i sprawia, że praca w TT-PSC jest również przyjemnością.
To dynamika naszej codzienności napędza nas i sprawia, że zdobywamy nowe rynki i projekty. Rozwijamy się i jest nas coraz więcej. Chcemy rozwijać się jeszcze szybciej, więc cały czas szukamy kolejnych energicznych i ambitnych osób, które chcą dołączyć do naszego zespołu. Rekrutacja w TT-PSC jest cały czas otwarta. Chcesz spróbować pracy w najlepszej firmie, dającej szerokie możliwości rozwoju i nie zapominającej, że wszyscy jesteśmy ludźmi? Dołącz do nas - słodkie bułki, owoce, strefy relaksu, trenerzy, opiekunowie, koledzy i wiele innych - wszystko to już na Ciebie czeka.

Nowoczesne projekty

Od początków swojego istnienia, czyli już ponad 10 lat, TT PSC kultywuje kulturę innowacji i stawia na nowoczesne projekty. Nasza współpraca z największymi światowymi korporacjami pokazała nam, w jaki sposób należy rozumieć postęp technologiczny w przemyśle i jak należy go wspierać. Pracując ze światowymi liderami w dziedzinie innowacji technologicznej nauczyliśmy się zarówno myśleć kreatywnie, podchodzić w niekonwencjonalne sposoby do nieszablonowych problemów, jak również tworzyć wybitne projekty. Nie do przecenienia jest tutaj wpływ samych pracowników, którzy chcą tą innowacyjność kultywować i rozwijać, a także kadry menedżerskiej aktywnie wspierającej ich w tych działaniach.
W momencie, gdy PSC zaczęło swoją działalność przy rozwoju oprogramowania PLM, w Polsce był to temat niemal nieznany. Zunifikowane systemy informatyczne wspierające całość procesu projektowania, produkcji i zarządzania produktem już po jego wytworzeniu były w tym czasie ledwie marzeniem w zdecydowanej większości polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy w pracy dla takich gigantów, jak:

  • Airbus (system zarządzania zmianą w projektach nowych samolotów),
  • Volkswagen (rozwiązanie pozwalające tworzyć nowe konfiguracje produktów [silników] w połączeniu z PLM),
  • Hitachi (integracje wielu rozproszonych systemów z wielu departamentów projektowych w jeden, zunifikowany system zarządzania cyklem życia produktu),
  • Astrium (wdrożenie innowacyjnego sposobu zarządzania produktem z wykorzystaniem PLM).

Dzięki temu bardzo szybko przeszliśmy od bycia odpowiedzialnymi wyłącznie za implementację rozwiązań opracowanych przez innych do momentu, gdy to my proponujemy nowe rozwiązania i wyznaczamy przyszłościowe trendy całej branży, aktywnie biorąc udział w pracach badawczo-rozwojowych w dziedzinie PLM dla największych światowych producentów tego rodzaju systemów. Obecnie to my odpowiadamy za tworzenie nowych wersji tego oprogramowania włącznie z dostosowaniem go do najnowszych trendów Internetu Przedmiotów, a elementy stworzone przez naszych pracowników są wykorzystywane przez inżynierów i konstruktorów na całym świecie. Byliśmy, jesteśmy i będziemy pionierami i liderami innowacji, silnymi orendownikami dalszego rozwoju nowoczesnych trendów technologicznych, umożliwiając naszym klientom wykonanie kolejnych kroków ku zrealizowaniu idei połączonych produktów (Connected Products) i Internetu Przedmiotów (IoT).
Od wielu lat przeszczepiamy również najlepsze światowe wzorce na nasze krajowe realia. Pomagamy naszym polskim firmom uczynić kolejny krok, aby uzyskały możliwość aktywnej i efektywnej konkurencji na całym świecie, bez kompleksów wobec światowych korporacji. Dajemy im narzędzia, które pozwalają przenieść ich możliwości na wyższy poziom, często przewyższający nawet zachodnie standardy. To między innymi dzięki nam nasze wojskowe samoloty szkoleniowe cieszą się uznaniem na całym świecie. Będziemy ten trend kontynuować, przyczyniając się do rozwoju naszych klientów, a przez to także nas samych.
Dziś świat z nadzieją spogląda w przyszłość w kierunku Internetu Przedmiotów i Rozszerzonej Rzeczywistości (AR, Augmented Reality) jako tych technologii, które mogą odmienić zarówno oblicze przemysłu, jak i życie każdego z nas. PSC, dzięki byciu częścią Grupy Kapitałowej Transition Technologies, miało możliwość rozwijania tych koncepcji zanim jeszcze osiągnęły obecny kształt, a nawet zanim zaczęły być nazywane w sposób znany z dzisiejszych technologicznych artykułów prasowych. Nadal jednak na świecie mamy często do czynienia z sytuacją, gdzie nie da się określić korzyści płynących z zastosowania tych narzędzi. My od początku podeszliśmy do tego inaczej: skupiliśmy się na przyniesieniu korzyści naszym klientom. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę z rozwoju i wdrażania zaawansowanych systemów M2M (machine-to-machine), SCADA czy DCS w przemyśle. Byliśmy na każdym etapie tworzenia i wdrażania tych rozwiązań. Wiedzieliśmy, w jaki sposób wykorzystać potencjał płynący z najnowszych światowych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu już kilka lat temu wdrożyliśmy pierwszy w historii polskiego przemysłu projekt z dziedziny IoT, pozwalający polskiemu przedsiębiorstwu odpowiedzialnemu za prace badawczo-rozwojowe nad tworzeniem nowych i rozwojem istniejących pojazdów bojowych uzyskanie niespotykanych wcześniej informacji o działaniu i wykorzystaniu ich sprzętu już na etapie projektowania. Pozwoliło to tej jednostce na opracowanie znacznie lepszych konstrukcji, w lepszym stopniu odpowiadającym oczekiwaniom wymagających użytkowników końcowych w bardzo wymagającej branży wojskowej. Odpowiadaliśmy za cały zakres projektu, od projektu po wykonanie, od architektury sprzętowej po oprogramowanie. Stworzyliśmy coś, czego polski przemysł, zarówno zbrojeniowy, jak i ogólnie produkcyjny, dotychczas nie widział. Przyczyniamy się do sukcesu polskiej gospodarki i polskich produktów. Jesteśmy z tego dumni i będziemy tą pracę kontynuować.
Jednocześnie prowadzimy aktywną działalność naukowo-badawczą w ramach międzynarodowych konsorcjów. Uczestniczymy w pracach nad urzeczywistnieniem idei Przemysłu 4.0 i Fabryki Przyszłości w ramach projektów europejskich, współpracując ze ścisłą czołówką światów nauki i przemysłu. Tworzymy cyfrowe ekwiwalenty prawdziwych urządzeń, dzięki czemu sprawiamy, że stają się one mniej awaryjne, a ich praca wydajniejsza i bardziej zoptymalizowana zarówno na poziomie poszczególnych sprzętów, jak i całych przedsiębiorstw. Tworzymy pierwsze na świecie produkcyjnie stosowane rozwiązania zdalnej diagnostyki, optymalizacji i predykcji awarii, aby europejski przemysł mógł zwycięsko wyjść z pojedynku z konkurencją z każdej strony świata. Bezpośrednio odpowiadamy za sprawność działania wielu różnorodnych systemów i ich integrację w jedno uwspólnione źródło danych, na bazie którego budowane są inteligentne mechanizmy przewidywania awarii i optymalizacji działania całych zakładów. Tworzymy nowe sposoby komunikacji ludzi z maszynami i dzięki systemom IT poprawiamy wydajność maszyn i fabryk.
Jesteśmy pionierami. Zarówno w dziedzinie stosowanych metodologii pracy, technologii, jak i podejścia do ich rozwoju, a także do naszych klientów. Podczas gdy inni zastanawiają się, w jaki sposób nowe technologie mogą przynieść wartość biznesowi, my tą wartość tworzymy. Przykładem tego jest Rzeczywistość Rozszerzona - jeszcze kilka lat temu marzenie twórców literatury science-fiction. Wielcy technologiczni giganci tworzą sprzęt i dają nam narzędzia, które my wykorzystujemy i przekuwamy w prawdziwe rozwiązania dla naszych klientów. Wiele firm prowadzi badania tych technologii, podczas gdy my już w tej chwili oferujemy profesjonalne rozwiązania AR dla przemysłu, zwinnie dostosowując je do potrzeb naszych klientów. Łączymy światy wirtualny z rzeczywistym, wzbogacając w niespotykany sposób możliwości pracowników działów serwisowych i utrzymania ruchu, a także osób decyzyjnych. Zastępujemy przypuszczenia faktami, przestarzałe papierowe instrukcje i dokumenty wirtualnymi, w pełni otaczającymi użytkownika cyfrowymi elementami, które sprawiają, że praca staje się łatwiejsza i bardziej efektywna. Nasza ekspercka współpraca z inżynierami fabryki silników Fiata w Bielsku Białej zaskutkowała powstaniem pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych na świecie rozwiązań szerokiego stosowania do wsparcia działów serwisowego i utrzymania ruchu z wykorzystaniem w pełni wirtualnych instrukcji serwisowych przedstawianych na rzeczywistym obrazie przy użyciu okularów Rzeczywistości Rozszerzonej. Nasze działania rozpoznawane są wśród największych korporacji w Polsce i na świecie, a nasze wspólne działania z klientami odbijają się szerokim echem dzięki ich innowacyjności i przynoszonemu przez nie postępowi zarówno technologicznemu, jak i w całym sposobie funkcjonowania organizacji. Umożliwiamy coraz większemu gronu ludzi wykorzystanie cyfrowych informacji o otaczającym ich świecie w postaci nowoczesnych, niespotykanych dotychczas narzędzi. My po prostu Rozszerzamy Rzeczywistość.
Wszystkie te innowacyjne działania byłyby niemożliwe, gdyby nie zapał, kreatywność i zaangażowanie naszych pracowników. To oni stanowią o sile naszej organizacji i są kluczem do osiąganych przez nas sukcesów. Nieustannie organizujemy odgórne i wspieramy oddolne działania mające na celu sprawienie, by atmosfera w naszej firmie były na najwyższym poziomie, a ludzie tworzący nasz świetny zespół zmotywowani do przekraczania kolejnych barier: czy to technologicznych, czy jakichkolwiek innych. Dbamy o kulturę innowacji i szczycimy się nią, czego rezultatem jest tak wspaniały rozwój zarówno całego TT-PSC, jak i naszych pracowników.
Przez te 10 lat mieliśmy okazję pracować z najbardziej rozpoznawalnymi światowymi markami, chłonąć od nich najlepsze wzorce i przeszczepiając je na grunt tworzonych przez nas rozwiązań. Dzięki temu mogliśmy stworzyć szereg nowoczesnych produktów i brać udział w wielu innowacyjnych projektach, które uwalniają kolejne pokłady kreatywności i umożliwiają naszym klientom na pełne wykorzystanie swojego potencjału. Obecnie to my wyznaczamy trendy zarówno w dziedzinie technologii, jak i ich zastosowania w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów przemysłowych przy pomocy narzędzi IT. Patrzymy w przyszłość i dzięki temu zawsze jesteśmy o krok przed innymi. Doceniają to także nasi klienci, którzy dzięki nam odkrywają nowe wartości swojego biznesu i osiągają przewagę nad swoją konkurencją.

www.ttpsc.pl