Od roku 1999 MetaPack Group tworzy i rozwija systemy informatyczne dla rynku eCommerce. Systemy te, szeroko wykorzystywane przez sprzedawców eCommerce na wielu kontynentach, integrują się z tysiącami usług oferowanych przez setki dostawców logistycznych na całym świecie.

Oprogramowanie rozwijane przez inżynierów MetaPack w trzech lokacjach Zielona Góra, Londyn i Atlanta - stanowi istotny punkt w procesie zarządzania zamówieniami rejestrowanymi w sklepach internetowych, a wszystko dzięki lawinowo rosnącej popularności zakupów online.

Technologie MetaPack wspierają każdy etap procesu sprzedaży eCommerce: już od momentu wyboru opcji dostaw (dom, paczkomat, lokacje PUDO, sklep…), poprzez przygotowanie przesyłek na magazynach, dalej transport przesyłek przez dostawców usług logistycznych, śledzenie i agregacja informacji o statusach dostarczenia przesyłek, jak również wsparcie procesu zwrotu zamówień przez odbiorców.

W biznesie eCommerce każdy przestój w działaniu systemów IT oznacza dla sprzedawców milionowe straty. Aby sprostać wymaganiom wysokiej dostępności i skalowalności - od roku 2015 inżynierowie MetaPack rozwijają systemy w środowiskach chmurowych Amazon AWS oraz Microsoft Azure.

Dla MetaPack 'chmura' to nie tylko infrastruktura udostępniona w inny sposób niż w klasycznym 'data center'. Dla MetaPack chmura to środowisko pozwalające na wdrażanie nowoczesnego 'software engineering' w którym programiści, specjaliści od automatyzacji, inżynierowie baz danych, inżynierowie DevOps – korzystają na co dzień z różnorodności usług i technologii chmurowych, tworząc wysokodostępne i wysokoskalowalne rozwiązania dla rynku przyszłości jakim niewątpliwie jest rynek eCommerce.

Dzięki koncentracji na rozwiązaniach chmurowych, nowoczesne technologie i praktyki takie jak continuous integration, deployment pipelines, distributed monitoring and alerting, serverless, horizontal autoscaling, event driven development, IoT, API gateways, data analytics i wiele innych – dają inżynierom możliwość ciągłego rozwoju i bycia na bieżąco z technologiami, a nowoczesnym systemom rozwijanym w MetaPack pozwalają sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.

W 2017 roku dzięki integracji z systemami MetaPack - sprzedawcy eCommerce dostarczyli
615 milionów przesyłek
do zadowolonych odbiorców na całym świecie.

Systemy informatyczne rozwijane przez inżynierów MetaPack są doceniane i nagradzane przez wielu expertów i instytucje branżowe ze świata IT oraz eCommerce:

  • W 2015 roku Gartner (firma analityczno doradcza w zakresie strategicznego wykorzystania technologii informacyjnych) zakwalifikował MetaPack Group do wąskiego grona 'Cool Vendor' w dziedzinie systemów informatycznych 'Supply Chain Execution Applications'. Jest to potwierdzenie ciągłego wzrostu wartości i rozpoznawalności marki MetaPack.
  • W 2016 roku platforma informatyczna MetaPack otrzymała główne nagrody na e-shop Madrid w kategorii 'Best e-commerce logistics solution' oraz na Retail Week Supply Chain Awards w kategorii 'Returns Initiative of the Year'.
  • W 2017 roku na 'Retail Business Technology Expo' - Adidas jeden z najlepiej rozpoznawalnych światowych liderów eCommerce oświadczył, że swoją dalszą ekspansję i skalowalność swoich usług wiąże z takimi partnerami jak MetaPack.
  • Wartość systemów informatycznych MetaPack dla rynku eCommerce, doceniają także inni światowi dostawcy technologii. NewRelic (amerykański gigant w dziedzinie 'real-time performance analytics') opublikował w roku 2017 studium przypadku (https://newrelic.com/case-studies/metapack) potwierdzające wykorzystanie przez MetaPack najnowszych technologii do ciągłego monitorowania wysokoskalowalnych systemów rozwijanych w MetaPack.

www.metapack.com @metapack MetaPack Polska MetaPack